OxiStrips - Oxálsavas Csík + Timol
20 db oxálsavas csík
Glicerin : 67% ,Oxálsav : 33 %, Timol 3%
Az év bármely szakában használható, de inkább hordásmentes időszakban javasolt.
Nem hagy szermaradványt a mézben!
Könnyű alkalmazás
Alacsony költség
A felhasználási javaslat:
Minden második léputcába lógasson csíkot.
A felhasználás ideje: 10-14 nap. Ez idő elteltével ajánlott frissre cserélni.
Egyszerre ne tegyen 4 csíknál többet erős családhoz. Ne használja több mint 60 napig. Petéző és termelő családokhoz ajánlott.
A termék nem gyógyszer.
A csíkok vákuumcsomagolásban vannak.
Vigyázat, irritáló termék!
Alkalmazása során használjon gumikesztyűt és védőszemüveget.
Származás:EU
Terméknév: OxiStrips - Oxálsavas Csík
UFI: R2A3-W23V-WQ2J-725W
PCN szám: ea0387aa-5272-4733-90a0-aedc0fcca91e
Biztonsági adatlap letőltése itt!
Az integrált atka elleni védekezés következő lehetősége (az első a téli zárókezelés!) tavasszal vagy nyár elején van. A timol használata az egyik legelterjedtebb és a bioméhészetben is engedélyezett - akár tavasszal. Hatásmechanizmusa: megzavarja az atkát a megfelelő fiasítás megtalálásában.
Az atka elleni védekezés komplex folyamat, és hogyha az ember kihagy egy fázist, számítson arra, hogy az atka elleni kezelése nem lesz sikeres. A varroa elleni védekezés terén tavasszal korlátozott a méhész lehetősége, hiszen a hamarosan várható hordás és pörgetés eleve kizárja az erősebb vegyszerek használatát: szermaradvány keletkezhet a mézben, ami aztán a mézfogyasztó egészségére károsan hat.
A timol használata viszont egy jó lehetőség. Bár inkább akácméz pörgetés után vagy nyáron kerül alkalmazásra, van, aki már tavasszal is alkalmazza.
A timol hatásmechanizmusa: megzavarja az atka szaglását és az nem találja meg a megfelelő méhlárvát, hogy abban szaporodhasson. Természetesen nem százszázalékos hatásfokkal érvényesül ez a mechanizmus, de arra jó, hogy korlátozzuk az atka szaporodását, amíg a következő sorozatkezelésre, oxálos tartós hordozó behelyezésére sor kerülhet.
Forrás: magyarmezogazdasag.hu